Donic prostokątna abakus z laminatu

Abakus

Normalis - Abakus

Ogromny wybór różnych doniczek i donic utrudnia znalezienie odpowiedniej dla Twojej rośliny. Wysokie lub niskie, donice do wewnątrz lub na zewnątrz, donice z tworzywa sztucznego lub laminatu – wszystko to wpływa nie tylko na wygląd, ale także na wzrost Twojej rośliny. Podpowiemy Ci, jak znaleźć odpowiednią donicę na kwiaty lub doniczkę dla Twojej rośliny!

Która doniczka dla jakich roślin?

Jeśli chcesz sadzić głęboko zakorzenione rośliny, takie jak róże czy storczyki, użyj wysokiej doniczki. Miski na rośliny lub podobne płaskie donice nadają się do traw lub innych płytko zakorzenionych roślin. Solidne, szerokie donice abakus najlepiej nadają się do wysokich roślin, ponieważ stanowią przeciwwagę i zapewniają stabilność. Okrągłe lub kwadratowe donice, najczęściej umieszcza się przed wejściem, odpowiednia tu będzie obsada małymi, średniowysokimi lub wiszącymi roślinami.

Wybór donicy na zewnątrz, donicy do wewnątrz

donica abakus z laminatu

Główną różnicą między doniczkami wewnętrznymi i zewnętrznymi stanowi otwór drenażowy. Jeśli chcesz postawić nową donicę w ogrodzie, to musisz liczyć się z ulewnym deszczem. Aby twoje rośliny nie zmokła, to donica musi posiadać otwór drenażowy w dnie. Z kolei doniczki z dolnym otworem drenażowym nie nadają się do użytku w pomieszczeniach, potrzebne tu są podstawki pod donice, które zabezpieczą przed niekontrolowanym wyciekiem wody na podłogę.

Jaki materiał na doniczki?

Donice abakus z laminatu nadają się szczególnie do użytku w pomieszczeniach. Są naprawdę wszechstronne i bardzo wytrzymałe, zwykle nie mają dolnego otworu. Połącz swoją laminatową donicę z wkładką uprawną wewnętrzną, aby uniknąć zalania wodą! Doniczki z laminatu są zazwyczaj łatwe w czyszczeniu i występują w różnych kształtach i kolorach. Doniczki abakus z laminatu poliestrowo szklanego można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Nowoczesne materiały są niełamliwe, mrozoodporne i nadają się do recyklingu! Kolejnymi zaletami są niska waga i elastyczność – jeśli w dnie nie ma otworów, można je wiercić prostymi środkami. Laminat jest bardzo wszechstronny i łatwy w pielęgnacji. Donice abakus z laminatu są ponadczasowe i popularne! Naturalny materiał emanuje śródziemnomorską atmosferą i jest szczególnie popularny na zewnątrz. Jest odporny na promieniowanie UV i dlatego można go pozostawić na zewnątrz przez cały rok.

Donice zajmujące mało miejsca na balkonie i tarasie

Mało miejsca na balkonie lub tarasie? Nieważne, w Zone Pots znajdziesz również skrzynki na okna i pasujące do nich doniczki, dzięki którym zaprojektujesz swój balkon. Na przykład seria Normalis – abakus, to połączenie stylowych donic ze zintegrowanym systemem nawadniania i praktyczną wkładką uprawną. Rozwiązaniem problemu dla nowych pomysłów na ograniczonej przestrzeni może być ustawianie donic w kierunku słońca lub ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Dzięki modułowemu systemowi tych donic, przy wyborze różnych wysokości oraz kolorów uzyskasz ciekawą kompozycję roślinną.

Jaki materiał i jaki kształt powinna mieć Twoja nowa doniczka?

Ogólnie rzecz biorąc, sadzarka działa jako ograniczenie wzrostu korzeni, a tym samym również ogólnie wzrostu rośliny. Wybierając rozmiar doniczki abakus, możesz więc ostatecznie wpłynąć na rozmiar swojej rośliny. Nie należy jednak od razu umieszczać młodych roślin w ogromnych donicach, ponieważ wtedy będą miały tendencję do wkładania całej siły w rozwój korzeni. Lepiej jest częściej przesadzać rosnący zielony korpus, jeśli zauważysz, że pojemnik stał się za mały. Podstawową zasadą jest to, że korzenie powinny znajdować się około pięciu do dziesięciu cm od krawędzi doniczki. Przy pierwszym przesadzaniu możesz kierować się zasadą, że nowa doniczka abakus jest najlepiej o około 3 cm większa od tej, w której kupiłeś roślinę.

Odpowiednia gleba i doskonały drenaż

Aby zapewnić swoim roślinom dobry klimat glebowy, zawsze powinieneś stworzyć drenaż. W przypadku małych doniczek należy najpierw zasypać keramzytem ok. cm wysokości, co zapewni, że otwory drenażowe nie zostaną zatkane ziemią, a korzenie nie będą znajdowały się bezpośrednio w wodzie. Następnie dobierz odpowiednią gleba doniczkową dla rośliny. W przypadku doniczek i donic abakus średniej wielkości warstwa keramzytu może mieć wysokość od pięciu do dwunastu cm. Wysokie i smukłe donice abakus mają gotowe wkłady roślinne, których nie trzeba wypełniać drenażem. Jeśli nie mamy wkładki uprawnej, zalecana jest warstwa żwiru o grubości ok. 20 cm, na której następnie powinna znaleźć się obfita warstwa keramzytu, a na końcu dobra ziemia doniczkowa.

Kup doniczki w sklepie internetowym Zone Pots. W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór donic abakus, donic na taras do ogrodu i na balkon. Wybierz odpowiednią doniczkę i kup ją online - dostarczymy bezpośrednio do Twojego domu. Alternatywnie możesz również zarezerwować online i odebrać doniczkę w sklepie Zone Pots. Tak czy inaczej - zawsze kupujesz u nas po niskich cenach.